CO-working

När: 8 april 2025, kl. 08:00 – 16:00
Var: Nelsongatan 1
Adress: Nelsongatan 1, 504 56 Borås

På årets andra Co-working återvänder vi till Tintin och hennes härliga residens på Nelsonsgatan 1 i Borås. Dagen erbjuder möjligheten till nätverkande, att lära sig mer om Leader Sjuhärads olika projektstöd men också att sitta och arbeta tillsammans med andra.

Från kl 08 ses vi för frukost.  Vid 09-tiden slår vi oss ner och lyssnar till Leader Sjuhärad som presenterar sin verksamhet och inspirerar till deras olika stöd som man kan söka. Efter föreläsningen fördriver du tiden som det passar dig bäst. Kanske i samtal med andra deltagare, smattrandes på tangentbordet eller djupt försjunken i tankar. Under dagen bjuds det på både på frukost, lunch och fika och som vanligt är det en dag fylld med kunskap, inspiration, mingel och möjligheten till eget arbete, det avgör du själv. Vi avslutar dagen ca kl 16.

Dagen kostar 250:- ex moms för medlemmar i Creative Cluster. Icke medlemmar betalar 500:- ex moms. Fakturering sker i efterhand. Passa på att bjuda med en gäst eller kund.
Parkerar gör du bäst vid Kulturhuset eller Bäckängsgymnasiet.
Varmt välkommen!
önskar
Pia och Ingrid

Bokningar

Biljetter

CO-working på Nelsonsgatan i Borås. Drop in-frukost från 08. Föreläsning start 09. Lunch kl 12, fika vid 14 och avslut kl 16. Samåk gärna.

Registreringsinformation